Top1

Default module

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Mauris in augue mollis, semper est ac, aliquet turpis. Vestibulum ut dapibus dolor. Vestibulum commodo, ligula non iaculis tristique, erat sem luctus sapien, sed auctor felis nisi sed mauris.

A A A

Zabieg stosowany po takich urazach jak:

  • stłuczenia,
  • zwichnięcia,
  • skręcenia,
  • urazy elementów okołostawowych (więzadła, ścięgna, torebki stawowe, kaletki maziowe, mięśnie.

Fonoforeza jest zabiegiem polegającym na wprowadzaniu leku za pomocą ultradźwięków do tkanek leżących pod skórą. Efekt leczniczy zależy nie tylko od wpływu ultradźwięków, ale również od rodzaju zastosowanego leku. Najczęściej stosowanymi lekami są preparaty o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i poprawiającym ukrwienie.

Masaż uciskowy (presoterapia) wpływa dodatnio na organizm pacjenta przez:

  • pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego, co powoduje wzmożenie zasilania organów w tlen i substancje odżywcze,
  • zwiększenie szybkości usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwidację objawów zastoinowych, wchłanianie obrzęków,
  • ułatwienie odpływu krwi żylnej,
  • zmniejszenie oporu krwi w tętnicach, przez co ułatwia się pracę serca,
  • rozszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych, przez co zwiększa się szybkość obiegu krwi.

Zabieg elektryczny, w którym wykorzystuje się prąd stały. Nazwa zabiegu wiąże się z nazwiskiem włoskiego lekarza Luigi Galvaniego

Polega na przepchnięciu zaległej chłonki w kierunku węzłów limfatycznych i umożliwienie napływu świeżej, bogatej w tlen krwi tętniczej, stosuje się go przy schorzeniach układu limfatycznego.

Jonoforeza polega na wprowadzeniu do tkanek przez skórę lub śluzówkę leku przy pomocy prądu stałego. Chore tkanki umieszcza się między elektrodami przyłożonymi bezpośrednio do skóry i nakłada na nie lek w postaci maści lub żelu.

Stosowany jest w sytuacjach, kiedy dochodzi z różnych powodów do osłabienia siły mięśniowej (np. opatrunek, zanik mięśni po udarach lub wylewach, długotrwałe unieruchomienie, porażenie nerwów obwodowych). Ma on na celu szybki przyrost masy i siły mięśni

Jest to leczenie promieniami lasera, które doprowadzają energię o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych głębiej. Promienie docierają do tkanek położonych aż do kilku centymetrów od powierzchni skóry. Laser stosuje się od ok. 20 lat, obecnie praktycznie we wszystkich dziedzinach medycyny. Daje działanie bodźcowe a nie wytwarzane ciepło.

To najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.  W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy. 

Leczenie zmiennym polem magnetycznym o niskiej częstotliwości. Powoduje przemieszczanie się jonów czego skutkiem jest hiperpolaryzacja błony komórkowej, co zwiększa wykorzystanie tlenu przez komórkę i tym samym wzmaga przemianę materii.

Bioptron emituje światło:

  • Widzialne i spolaryzowane powyżej 95% - zawiera widoczną część spektrum światła słonecznego i bliższą podczerwonego o długości fal od 480 nm do 3400 nm. Fale drgają w płaszczyznach równoległych w kierunku świecenia, w odróżnieniu od fal światła słonecznego, które rozprzestrzenia się we wszystkich kierunkach.

Prądy dynamiczne, modulowane małej częstotliwości (50 i 100 Hz). To działanie prądu galwanicznego i  nałożonego na niego prądu impulsowego.