• Testimonials1
    Rodzinny Dom Opieki "STAŚ" 
    32-864 Gnojnik 740
    Telefon: 14 67 40 050
    Telefon komórkowy: 662 046 764
 
Opieka calodobowa Całodobowa opieka
Dieta dla seciora Dieta dla seniora
parking  Parking
Pomoc medyczna na miejscu Pomoc medyczna na miejscu
prysznic Łazienka i prysznic w każdym pokoju
badania labolatoryjne Badania labolatoryjne
opieka duszpasterska Opieka duszpasterska
terapia zajeciowa Terapia zajęciowa
niepelnosprawni Przystosowany dla osób niepełnosprawnych
rehabilitacja i terapia zajeciowa Rehabilitacja i terapia zajęciowa
Opieka calodobowa Stała opieka lekarza
winda Posiada windę
nieograniczony kontakt z rodzina Nieograniczony kontakt z rodziną
rodzinna atmosfera Rodzinna atmosfera
wlasna biblioteka Własna biblioteka
nr wpisu 76 z dnia 28.07.2020

Naszym celem jest przywracanie aktywności i poprawa jakości życia osób wymagających opieki lekarskiej, rehabilitacji i długoterminowej pielęgnacji.

Wykwalifikowany zespół pielęgniarsko-opiekuńczy w naszej placówce zapewnia profesjonalną opiekę przez całą dobę, tworząc jednocześnie atmosferę domowego ciepła i życzliwości.

Zaplecze usprawniające i rehabilitacyjne, w które wyposażony jest nasz nowy Rodzinny Dom Opieki STAŚ, umożliwia naszym Mieszkańcom jak najdłużej cieszyć się samodzielnością i sprawnością.

Aktywności i zajęcia usprawniające dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości Seniora. W naszym nowym Domu Opieki, z myślą o spotkaniach z najbliższymi przygotowaliśmy salę odwiedzin i przestrzenie wspólne, gdzie można spędzać czas w towarzystwie innych mieszkańców oraz Rodziny.

Do dyspozycji naszych Mieszkańców i ich bliskich oddajemy również duży ogród z altanami oraz zarybionym stawem.

A A A

pidemia COVID-19 rozwija się dynamicznie. Coraz więcej osób po przechorowaniu cierpi na zespół pocovidowy. Na niepokojące objawy skarżą się zarówno osoby, które COVID-19 przeszły bezobjawowo, jak i pacjenci wymagający hospitalizacji.

Duże znaczenie Rehabilitacji po COVID-19 w powrocie do zdrowia, podkreśla wielu specjalistów, znaczenie jej podkreśla także Światowa Organizacja Zdrowia.

W Gnojniku w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym EWA prowadzona jest rehabilitacja po COVID-19, usuwająca pochorobowe powikłania, związane m.in. ze zmniejszoną wydolnością oddechową oraz ogólnym osłabieniem.

Objawy zespołu pocovidowego

  1. Zaburzenia oddychania i duszności, utrudniające wykonywanie nawet prostych, codziennych czynności.
  2. Ogólne osłabienie, skutkujące długotrwałym poczuciem zmęczenia, zaburzeniami rytmu serca, bólami głowy, mięśni i stawów.
  3. Kłopoty z koordynacją ruchową i utrzymaniem równowagi.
  4. Problemy z koncentracją, pamięcią, prawidłowym wysławianiem się czy logicznym myśleniem. Potwierdza się, że infekcja SARS-CoV-2 wpływa nie tylko na układ oddechowy czy krążeniowy, ale także na układ nerwowy człowieka.
  5. U pacjentów hospitalizowanych, którzy wymagali intubacji występują ponadto problemy z prawidłową emisją głosu oraz trudności w przełykaniu pokarmów stałych i płynów.
  6. Objawy obciążenia psychicznego. Lęk i apatia, zniechęcenie i brak motywacji do działania.

Kompleksowa rehabilitacja ozdrowieńców po COVID-19 w ORW EWA oparta jest na zabiegach leczniczych ukierunkowanych głównie na układ oddechowy i układ krążenia, odpornościowy oraz mięśniowy. Prowadzone są:

  1. grupowe ćwiczenia oddechowe, zwiększające pojemność życiową płuc, zwiększające siłę mięśni oddechowych oraz ruchomości klatki piersiowej a także nauka efektywnego kaszlu oraz ćwiczenia pozycji ułożeniowych – drenażu, co  wspomaga wydalanie zalegającego w oskrzelach śluzu.
  2. ćwiczenia oddechowe indywidualne z elementami terapii manualnej przepony i mięśni międzyżebrowych  mające na celu rozluźnienie tych mięśni oraz poprawę ich funkcji.
  3. tlenoterapia, polegająca na zwiększeniu stężenia tlenu w powietrzu wdychanym przez chorego, co skutkuje polepszeniem sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej.
  4. zabiegi z zakresu kinezyterapii, czyli leczenia ruchem – bieżnia, rotory, rowery stacjonarne, wiosła, stepery, ćwiczenia w UGUL,  czy marsz z kijami – nordic walking
  5. zabiegi z zakresu fizykoterapii – borowina, laser, prądy, pole magnetyczne i wiele innych.
  6. pobyty w grocie solnej
  7. wsparcie zdrowia psychicznego w formie konsultacji i warsztatów z psychologiem. Pozwala to  uporać się z poczuciem lęku, niepewności i izolacji oraz odzyskać równowagę psychiczną po pobycie w szpitalu.
  8. edukacja zdrowotna, pomagającą zaplanować późniejsze kontynuowanie rehabilitacji w warunkach domowych

Turnusy rehabilitacyjne odbywają się w dwóch trybach

  1. rehabilitacja lecznicza wraz z zakwaterowaniem – turnus rehabilitacyjny trwa 14 dni z możliwością  przedłużenia, zakwaterowanie w pokojach 1 lub 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym.
  2. rehabilitacja dzienna w trybie ambulatoryjnym, czyli bez noclegu – trwa  14 dni z możliwością przedłużenia.

Zabiegi rehabilitacyjne odbywają się od poniedziałku do piątku .

Zabiegi ustalane są po zbadaniu przez lekarza oraz przeanalizowaniu dokumentacji pacjenta, w razie konieczności wykonuje się badania ekg, badania laboratoryjne, ewentualnie rtg klatki piersiowej. Rehabilitacja poprzedzona jest także konsultacją fizjoterapeuty.

Rehabilitacja prowadzona jest przez doświadczoną kadrę rehabilitantów oraz psychologa. Zapewniona jest całodobowa opieka lekarsko – pielęgniarska.

 Ceny pobytów:

turnusy stacjonarne 14-dniowe – 2700,00 zł  turnusy ambulatoryjne -1700,00

Informacje tel. 662 046-764, 604 052 326